



Sportssjef Tennis
Jørgen startet som trener på NTG August 2018. Av tidligere trener erfaring har Jørgen jobbet som assistant coach for herre- og damelaget ved University of The Paicifc (2006), som trener på Gorin Tennis Academy i Elk Grove, USA (2007) ,noen måneder innom Oslo TK, før han i 10 år jobbet som landslags trener for Norges Tennisforbund. Jørgen er fortsatt kaptein for damelandslaget og har vært det siden 2012. Av trenerutdanning har han ITF trener 1, 2 og 3, Trenerløftet, og Topptrener 2 fra OLT/NTNU.
Styrkeansvarlig
*Fredrik Brenna-Lund prestasjonscoach-motivator-spesialist i basis og fysisk trening.
*Utdannet diplomtrener gjennom Olympiatoppen og trener 3 i Judo.
*Topptrener siden1992 og begynte som hjelpetrener på NTG i 1994.
*Sportssjef for Judoavdelingen 1995-2002
*Fysisk trener i Olympiatoppen 2002-2005
*12 år som motivator og fysisk trener for NTG Håndball
*NTG prosjekter for Tennis-Snowboard-Fotball- Basketball-Seiling-Motocross.
*Sportsjef NTGU 2004-2006 hvor han utviklet basiskonseptet «Med kroppen til toppen» *NTG konsulent på Lillehammer med forløperen til NTGU på Åretta skole.
*Landslagstrener i Judo1998-2002 og i Bilsportforbundet fra 2007-2019
*Jobbet i store internasjonale team innen bilsport Gokart-Formelbil-Rallycross-båtsport
*Trent 25 forskjellige aldersbestemte landslag nasjonalt og internasjonalt
*15 år med Tennis utøvere gjennom NTG og i privat regi
*Siden 2012 har han jobbet som mental trener og motivator for utøvere mot EM-VM-OL *Mentaltrener/rådgiver/coach for næringslivstopper som ønsker å prestere
*20 år med motivasjonsforedrag for idrettsklubber, idrettsskoler og i næringslivet
Har så langt vunnet 3 kongepokaler i NM og har blitt europamester i double junior i 2016, og har til nå (februar 2025) vunnet 9 proff titler og vært ranket nr 317 WTA på det høyeste.
Har så langt vunnet 2 kongepokaler i NM i tennis og har på det høyeste vært ranket 261 i verden som senior og har vunnet 4 proff titiler i single.