Bergen Fotball

Hospitering og informasjonsmøter 2025

Jenter torsdag 6.februar kl 0915
Gutter fredag 7.februar kl 0915
Informasjonsmøte elever og foreldre/foresatte torsdag 06.feb kl 17:00 i NTGs lokaler på Brann Stadion.
Begge øktene er på Nymark kunstgress. Kom ferdigskiftet til treningen. Det blir mulighet for dusjing, omvisning og eventuelle spørsmål i etterkant av økten.
Fyll ut skjemaet under. Når du har gjort det er du påmeldt.
Meld deg på trening her!

 

Fotballinjen ved NTG Bergen legger til rette for at du kan kombinere både skole og fotball på høyt nivå.

Hvert år ønsker vi nye fotballelever velkommen til en skolehverdag kjennetegnet av trivsel, et godt læringsmiljø og kvalitetsøkter på banen.

Lærerne og trenerne ved NTG har et tett samarbeid. Vi passer på at timeplanen din blir tilpasset idrettsrelatert fravær og reising, og sørger også for ekstraundervisning ved behov. Som fotballelev blir du jevnlig testet for å sikre tilpasset treningsopplegg med utviklingsmål. Vi har egen sportssjef og et høykompetent trenerteam med bred erfaring fra toppfotball og spillerutvikling. Uansett hvilken klubb du er i, vil vi i samarbeid med deg, lage en plan for hvordan du kan nå dine mål og samtidig kan prestere i din klubb.

Fotballinjen har gode treningsforhold både ute og inne og all trening foregår på Brann Stadion.

 Vi har et tett og godt klubbsamarbeid med Brann SK.

Hver uke har vi opptil fem kvalitetsøkter. Av disse er minimum to av de fysiske treninger på Fjordkraft. Vi er alltid to fysiske trenere tilstede og det er fokus på fysisk trening for fotballspillere.

Vi har minimum to fotballøkter. Disse har fokus på ferdighetstrening og universielle momenter som passer for alle spillere og alle klubber.

Vi har ernæringsfysiolog og styrketrenere på alle økter.

I tillegg har vi mental coach som gjennomgår viktige utfordringer som fotballspillere møter på.

Les mer om NTG her.

Sjekk hva vi gjør på trening her!

https://www.youtube.com/watch?v=SUdls2UPsYs

https://www.youtube.com/watch?v=wXBwfe7U8ys

 

Trenere

John Andreas Husøy

Sportssjef Fotball

Utdanning:

– Uefa A fotballtrener

– Bachelor lærer

– Trenerveileder

 

Arbeidserfaring:

– Fotballspiller for Molde FK, Moss FK, Sarpsborg 08 og Åsane Fotball

– Norgesmester i 2005 med Molde FK, spill i europacup med Molde FK.

– Trener for Åsane jr, Åsane 2, assistent Åsane A-lag. Assistent trener Nest Sotra.

– Sportssjef Metis Toppidrett Fotball

45672109

Bartosz Deregowski

Trener fotball

Bartosz har UEFA A Goalkeeper – lisens ( den høyeste utdannelsen som kan finnes for keepertrener ) og UEFA B lisens fra Norges Fotballforbund.

Han har spilt fotball i Polen (blant annet ubestemtlandslag for Polen) og i Norge.

Bartosz jobber daglig som keepertrener i SK Brann Akademiet.

Han har også pedagogisk utdanning innen idrett – bachelorgrad.

Adolfo Rodriguez Duarte

Trener NTG Gutter

Uefa Pro utdannet

Hans kjerneoppgaver som spillerutvikler i samarbeidet med NTG, Hovedtrener G14 og metodikkutvikling i Brann-Akademiet

Jonas Heggestad Hestetun

Lærer, trener og IKT-ansvarlig

Utdanning:
– Fysioterapeut
– Lektor med master i engelsk
– Undervisningsfag: engelsk, historie, samfunnskunnskap, toppidrett

Arbeidserfaring:
– Fotballspelar for Åsane Fotball og Nest-Sotra. Kaptein i OBOS-ligaen i 2018.
– Fysisk trenar Metis avd Toppidrett (fotball) fra 2016-2021.
– Fysisk trenar på NTG Bergen fra 2021-pdd.

Diverse:
– UEFA-B trenerlisens fotball
– Kontaktlærer vg3 i skuleåret 2024-2025
– IKT-ansvarlig

Håvard Opheim Rise

Ernæringsfysiolog, trener fotball