Våre lærere er ikke som alle andre

Lærerne på NTG er selve fundamentet i virksomheten vår.
Ja, de underviser i sine fag, slik lærere gjør, men hos oss betyr rollen deres så mye mer.

De blir med på treningssamlinger og tilpasser undervisningen til elever som er mye på reise.
De strekker seg lagt for at skoleløpet lar seg kombinere med målrettet satsning på idrett.

Hverdagen til våre lærere krever en fleksibilitet som få andre skoler kjenner. Klassen sjeldent fulltallig fordi elever konkurrerer eller er på treningsopphold i utlandet. Det betyr ekstraundervisning og kreativ tilrettelegging – og våre lærere løser det med en imponerende struktur, engasjement og drivkraft. De ser hver elev og arbeider målrettet for at hele klassen skal fullføre med best mulig resultat.

På denne måten jobber lærerne som et sterkt lag rundt eleven. De kjenner deres styrker og utfordringer. De er i tett dialog med foreldre, og har et nært samarbeid med trenerne for å styre totalbelastningen. Slik sikrer de at våre elever får ut sitt potensial både skolefaglig og fysisk.

Det er dette som gjør NTG til en unik skole. Vi legger til rette for at våre elever kan prestere på toppnivå, uansett hvilken vei de velger videre.