Seminar 9. november

HOLD AV DATOEN!

 

Mandag 9. november kl. 14:30 – 18:30

Nye Nadderud Stadion

 

Vi inviterer deg til et seminar inspirert av og i samarbeid med Nextgen Neighbor Network`s Miljøplakaten og prosjektet I Care. Seminaret vil fokusere på viktigheten av relasjonell velferd samt sosial bærekraft, ansvarlighet og inkludering i idrettslig utvikling på alle nivå.

Vårt mål er å bygge broer mellom idrettslag, breddeidrett og den prestasjonsrettede delen av idretten, og vise hvordan NTG skaper nye muligheter gjennom vårt NTG I Care stipender.

  • Øystein (Pølsa) Pettersen (Olympisk Mester og TV-profil),
  • Lasse Kjus (alpinlegende, tidligere NTG-elev og idrettspappa),
  • Randi Gustad (håndballpresident, jurist og idrettsmamma),
  • Deeyah Khan (internasjonal filmregissør og nylig mottaker av Kulturrådets ærespris),
  • Zemir Popovac (psykologspesialist, forfatter og bistår Kripos med fagkompetanse i saker knyttet til ungdomskriminalitet),
  • Louise Mohn (forretningskvinne, filantrop og idrettsmamma),
  • Aina Tufte (næringslivsleder, artist og gift med avdøde Olaf Tufte),
  • Ole Martin Årst (101 scorede mål i Eliteserien, TV-profil fra TV-serien “Gigantene” og “Mesternes Mester” og trener for fotballandslaget for kortvokste)
  • Simen Agdestein (sjakklegende og trener på NTG

– er noen av de som vil delta med innlegg, samtaler og debatter relatert til viktigheten av “å ta vare på hverandre” for å bygge sterke lag.

Øystein (Pølsa) Pettersen (Olympisk Mester og TV-profil), Lasse Kjus (alpinlegende, tidligere NTG-elev og idrettspappa), Randi Gustad (håndballpresident, jurist og idrettsmamma), Deeyah Khan (internasjonal filmregissør og nylig mottaker av Kulturrådets ærespris), Zemir Popovac (psykologspesialist, forfatter og bistår Kripos med fagkompetanse i saker knyttet til ungdomskriminalitet), Louise Mohn (forretningskvinne, filantrop og idrettsmamma), Aina Tufte (næringslivsleder, artist og gift med avdøde Olaf Tufte), Ole Martin Årst (101 scorede mål i Eliteserien, TV-profil fra TV-serien “Gigantene” og “Mesternes Mester” og trener for fotballandslaget for kortvokste) og vår sjakklegende og trener på NTG, Simen Agdestein – er noen av de som vil delta med innlegg, samtaler og debatter relatert til viktigheten av “å ta vare på hverandre” for å bygge sterke lag.

I tillegg vil nåværende elever og ambassadører av NTG I Care programmet delta.

Jan Åge Fjørtoft vil lede oss gjennom denne ettermiddagen.

Påmelding: KLIKK HER FOR PÅMELDING

Dørene åpner kl. 14:30 – og det vil bli en enkel servering før programmet starter kl. 15:00.

Seminaret er gratis (det er begrenset med plasser).

 

Vi gleder oss til å se deg!