Hjem Resultatoversikt
Foto: 19 NTG-elever representerte Norge under OL i Vancouver 2010

Resultatoversikt

Oversikt over noen av de internasjonale resultatene våre nåværende og tidligere elever har oppnådd

Noen tidligere og nåværende elever ved NTG

Alpint

Lasse Kjus (Olympisk mester, verdensmester, WC-seier)
Hans Petter "Burre" Buraas (OL-gull)
Finn Chr. Jagge (OL-gull)
Tom Stiansen (Verdensmester)
Harald Chr. Strand Nilsen (OL-bronse)
Hedda Berntsen (2. plass OL skicross, 3. plass VM slalom, Ekebergs Æredspris)
Audun Grønvold (3. plass OL)
Aleksander Aamodt Kilde (1. plass WC utfor, 1. plass Super-G WC totalcupen)
Bjarne Solbakken  (WC-seier)

Bryting

Stig André Berge (OL-medalje)

Fotball

Caroline Graham Hansen (landslag, EM-sølv)
Cathrine Dekkerhus (landslag, EM-sølv)
Lene Mykjåland (landslag, nr. 4 i OL)
Jo Inge Berget (landslag)
Mats Møller Dæhli (landslag, Man-U)
Emilie Haavi (landslag, EM-sølv)
Thomas Rogne (landslag)
Morten Thorsby (U21, Herenveen)

Freeski

Tiril Sjåstad Christiansen (1. plass X-Games)
Johanne Killi (1. plass X-Games)
P.K. Hunder (1. plass X-Games)  
Ferdinand Dahl (OL-deltager)

Seiling

Line Flem Høst (Gull og sølv junior-VM Laser)
Tiril Bue (Gull Junior-VM, Laser Radial, OL-deltager)
Ragna og Maia Agerup (1.plass WC Melbourne 49erFX, OL-deltager)
Maria Mollestad (OL-deltager)

Golf

Marius Thorp (Europamester amatører, juniorverdensmester)

Hopp

Maren Lundby (Olympisk mester, WC-seier)
Robert Johansson (Olympisk mester, medaljer i OL og VM)
Anders Fannemel (Verdens lengste hopp på 251.5 meter, VM-gull laghopp)
Kenneth Gangnes (VM-gull)
Lars Bystøl (Medaljer i OL og VM, Olympisk mester)
Sigurd Pettersen (Medaljer i VM, VM-gull, WC-seier, vinner av ”hoppuka”)
Lasse Ottesen (OL-sølv, har hatt verdens lengste hopp)

Håndball 

Karoline Dyhre Breivang (OL-gull, VM-gull, EM-gull)
Sander Sagosen (landslag, 2. plass VM)
Kristian Kjelling (landslag)
Håvard Mamelund (landslag)
Helene Fauske (landslag, 2. plass VM)

Ishockey

Mats Zuccarello Aasen (landslag, NHL)
Andreas Martinsen (landslag, NHL)
Ole Kristian Tollefsen (landslag, NHL) 

Kombinert

Mikko Kokslien (Medalje i VM, WC-seier)
Håvard Klemetsen (OL- og VM gull lag, WC-seier)
Halldor Skard Jr. (Olympisk mester, verdensmester)

Langrenn

Ola Vigen Hattestad (OL-gull, VM-gull, WC-seier)
Kristin Størmer Steira (OL-gull, stafett OL-bronse individuelt, VM-gull stafett, WC-seier)
Pål Golberg (WC-seier)
Ronny André Hafsås (WC-seier)
Espen Bjervig (WC-seier)
Tore Bjonviken (WC-seier)

Motocross

Ailo Gaup (Verdensmester FMX (fristil motocross))
Pål Anders Ullevålseter (VM-gull, 2. plass Rally Paris-Dakar 2010)
Andreas Mikkelsen (1. plass VM-runde, 2. plass VM totalt)
Kenneth Gundersen (WC-seier, Norges beste utøver gjennom tidene)

Sjakk

Magnus Carlsen (Verdensmester, VM-gull lynsjakk, VM-gull hurtigsjakk, Nr. 1 i verden)

Skiskyting

Ole Einar Bjørndalen (Olympisk mester, verdensmester)
Emil Hegle Svendsen (Olympisk mester, verdensmester)
Tiril Eckhoff (Olympisk mester)
Tarjei Bø (Olympisk mester, verdensmester)
Liv Grete S. Poirée (Verdensmester, OL-medaljer)
Fanny Welle-Strand Horn (OL-bronse, VM-bronse stafett)
Ann Kristin Flatland (Verdensmester)
Alexander Os (Verdensmester) 
Henrik L´Abée-Lund (Verdensmester)

Skyting

Ole Kristian Bryhn (Verdensmester)
Malin Westerheim (Medaljer i VM og EM) 
Sina Busk (VM-gull lag)
Jenny Vatne (VM-gull lag)
Benjamin Tingsrud Karlsen (EM-gull)
Henrik Larsen (EM-gull) 

Snowboard

Ståle Sandbech (Medaljer i OL og X-Games)
Silje Norendal (1. plass X-Games)
Thorstein Horgmo (1. plass X-Games)
Ulrik Badertscher (Gull i Oakley`s Air & Style)
Fredrik Austbø (WC-medalje) 

Svømming

Sara Nordenstam (OL-bronse)
Aleksander Hetland (Verdensmester)

Sykling

Thor Hushovd (Verdensmester landeveisritt, vinner av grønn trøye i Tour de France)
Mats Kaggestad (Proffsyklist, Tour de France)
Vegard Breen (Proffsyklist, Tour de France)
Sondre Holst Enger (Proffsyklist, Tour de France).
Gabriel Rasch (Proffsyklist, Sportsdirektør Team Sky)

Speedski

Liss-Anne Pettersen (Verdensmester, raskeste norske kvinne (228.715 km/t))

Disco Dans

Aron Bye (VM-sølv)
Andrea Solbjør (Medaljer i VM)